З’єднання проводів в розподільній коробці.

З'єднання проводів в розподільній коробці.

Найскладніша ділянка роботи, коли рядовий житель намагається зробити електропроводку в будинку своїми руками це з’єднання проводів в розподільній коробці. Щоб не допускати помилок при цьому, в цій статті ми постараємося простою мовою розповісти, як з’єднувати проводи в розподільній коробці, як виконати підключення розетки, підключення вимикача і підключення двохклавішного вимикача до люстри. Ця стаття не для професіоналів електромонтажників, а для простих жителів, які хочуть самі зробити електромонтаж в будинку.

Сьогодні ми розповімо вам, як з’єднувати дроти в розподільній коробці при монтажі розподільної коробки. Детально пояснимо підключення розетки, підключення одинарного вимикача, підключення двохклавішного вимикача до люстри. Зробити електропроводку своїми руками досить просто. І зараз ви в цьому переконаєтеся самі.

Існує два способи монтажу електропроводки в будинку:

Перший, коли група розеток і група освітлення розділені і проведені окремим кабелем кожна.

І другий, він використовується частіше і коштує дешевше, коли такого поділу немає, а розетки і освітлення підключаються до одного кабелю живлення. Сьогодні ми розповімо про перший, більш дешевий спосіб з’єднання проводів в розподільній коробці без поділу на групи.

Розповімо про це, використовуючи мідний кабель ВВГ, а для з’єднання проводів самозажимні клемники Wago серії 222 і нової серії 221. Серія 221 має прозорий корпус і в 2 рази менший розмір, ніж 222 серія. Обидві ці серії призначені для з’єднання проводів в розподільній коробці.

З'єднання проводів в розподільній коробці. Підключення розетки, вимикача і люстри.

Такі клемники, а не китайські підробки витримують з запасом струм, який застосовується в житловому будинку, зручні в монтажі і не вимагають спеціального інструменту.

У розподільній коробці, при монтажі електропроводки, потрібно залишити кінці кабелів не менше 20 сантиметрів. Перед з’єднанням дротів в розподільній коробці, потрібно обрізати кінці кабелів на однакову довжину – не менше 15 сантиметрів. Потім зняти ізоляцію з кабелів, щоб вона залишалася на кабелі близько 20 міліметрів при вході в коробку, а також зняти ізоляцію з усіх проводів на довжину, яка вказана на самозажимному клемнику. У клемнику 222 серії вона дорівнює 10 міліметрів, а в 221 серії 11 міліметрів.

З'єднання проводів в розподільній коробці. Підключення розетки, вимикача і люстри.

Знімати ізоляцію краще спеціальними інструментами – ніж з п’ятою для зняття ізоляції з кабелю і кліщі для зняття ізоляції з проводів, під назвою «стрипер». Я не раджу використовувати будь-які підручні засоби для зняття ізоляції при великих обсягах монтажу електропроводки – канцелярський ніж або бокорізи. Ними можна зіпсувати як сам провід, так і його ізоляцію в непотрібному місці.

Але для одноразового і неспішного електромонтажу в домашніх умовах, вони підійдуть. Спеціальні інструменти для домашніх робіт з електромонтажу, якщо ти це хочеш, потрібно купувати обов’язково відомих брендів.

Спочатку розглянемо варіант, коли потрібно підключити в розподільній коробці тільки розетку. Перед вами розподільна коробка, в якій знаходяться три кінця кабелів. Один живить, другий йде до наступної розподільній коробці, і третій йде до розетки. Всі вони марки ВВГ 3х2,5мм2.

Провід в кабелі має різні кольори. Коричневий це фаза (L провідник), синій це нуль (N провідник) і жовто-зелений земля (PE провідник).

Провід однакового кольору потрібно з’єднати за допомогою трьох клемників. Для цього потрібно вставити зачищені від ізоляції проводу в клемнику до упору і зафіксувати затискачі. Потім обережно і акуратно, згрупувавши дроти за кольорами, зігнути їх і укласти на дно розподільної коробки. Ніякої ізоляції використовувати немає необхідності.

З'єднання проводів в розподільній коробці. Підключення розетки, вимикача і люстри.

Підключення розетки. Коричневий і синій провід потрібно з’єднати до двох контактів збоку або ззаду розетки, в залежності від виробника. Який провід справа або зліва не має значення, адже напруга змінна. Потім жовто-зелений провід потрібно з’єднати з клемою заземлення, на якій є маркування “Земля”. Ось така.

У разі, якщо розетка без заземлення, цей провід не очищається від ізоляції, а ізолюється і укладається на дно настановної коробки в якості запасного.

Якщо потрібно підключити кілька розеток в ряд, тоді за вимогами ПУЕ (правил улаштування електроустановок) до кожної розетки потрібно вести окремий кабель. Підключення шлейфа розеток паралельно з одним живильним кабелем заборонено. Все, підключення розетки закінчено.

Зараз розглянемо варіант, коли до розподільної коробки потрібно підключити одинарний вимикач і люстру. У розподільну коробку входять чотири кабелі. Один кабель живить. Другий кабель йде до наступної розподільній коробці. Третій йде до вимикача і четвертий до люстри.

До люстрі потрібно використовувати потрійний кабель, ВВГ 3х1,5мм2, а до одинарному вимикача можна використовувати і подвійний кабель ВВГ 2х1,5 мм2.

З'єднання проводів в розподільній коробці. Підключення розетки, вимикача і люстри.

Починаємо з’єднувати дроти. У розподільній коробці, дроти синього кольору живильного і вихідного кабелів, а також кабелю на люстру з’єднуємо разом. Ті ж самі дії, робимо і з проводами жовто-зеленого кольору тих же самих кабелів. При цьому, дроти що йдуть до вимикача не чіпаємо.

Потім коричневий провід (фаза) кабелю живлення з’єднуємо з одним з проводів, в даному випадку також коричневим, що йде до вимикача і з коричневим проводом, що йде до наступної коробці. Другий провід, що йде до вимикача, синього кольору, з’єднуємо з коричневим проводом, який йде до люстри. При використанні потрійного кабелю до вимикача, що залишився жовто-зелений провід у вимикача, ізолюємо і залишаємо в настановної коробці як запасний, так як вимикач не має контакту заземлення. А синій і коричневий дроти приєднуємо до контактів вимикача. Основне завдання тут, це пустити на вимикач провід з фазою, а не з нулем.

Підключаючи безпосередньо люстру, потрібно з’єднувати проводи згідно з інструкцією до неї.
При підключенні подвійного вимикача на люстру, потрібно до вимикача і до люстри обов’язково підвести трьохжильний кабель ВВГ 3х1,5 мм2. Якщо люстра металева потрібно додати ще один одножильний провід для заземлення. Хоч правила і вимагають заземлювати люстру, але на практиці таке рідко хто робить.

Приступаємо до підключення двохклавішного вимикача.

Спочатку потрібно з’єднати коричневий провід кабелю живлення з коричневим проводом, який йде до вимикача, а також з коричневим проводом, який йде до наступної коробки. Потім потрібно з’єднати разом жовто-зелені дроти живильного і минаючого кабелів. Теж саме робимо з синіми проводами цих кабелів. Після чого, синій провід від вимикача з’єднуємо з синім проводом від люстри, а жовто-зелений провід від вимикача з коричневим проводом від люстри. Що залишився жовто-зелений провід від люстри, з’єднуємо з блоком синіх проводів від яке живить і минаючим кабелем.

З'єднання проводів в розподільній коробці. Підключення розетки, вимикача і люстри.

Подвійний вимикач підключаємо наступним чином. Спочатку потрібно зняти клавіші вимикача. Відкрутити болти трьох наявних на вимикачі контактів. Потім коричневий провід з’єднати з вхідним контактом. Він розташований окремо від двох інших, і в даному конкретному випадку на вимикачі фірми VIKO, він позначений входить стрілочкою. До двох інших контактам з виходить стрілочкою під’єднують синій і жовто-зелений дроти. Надійно затискаю викруткою болти кріплення контактів, ставлю на місце клавіші вимикача Все, підключення подвійного вимикача завершено.

А зараз розповімо про найбільш складний і поширений варіанті, коли освітлення та розетки не розділені на групи, і потрібно з однієї розподільчої коробки підключити розетку і одинарний вимикач до люстри.

У розподільній коробці маємо п’ять кінців кабелів. Один кабель живить, другий йде до наступної розподільній коробці, третій до розетки, четвертий до вимикача і п’ятий до люстри.

Важливий момент! Проводи, які йдуть до вимикача і люстри потрібно з’єднувати в останню чергу, тому поки їх не чіпаємо.

Спочатку з’єднуємо разом по черзі і окремо дроти синього, жовто-зеленого та коричневого кольорів трьох кабелів – кабелю живлення, минаючого кабелю і кабелю до розетки. Потім, приєднуємо до блоку з коричневими проводами, коричневий провід від вимикача. Коричневий провід, що йде до люстри, не чіпаємо.

Потім синій провід від вимикача з’єднуємо з коричневим проводом до люстри. Жовто-зелений провід від люстри з’єднуємо з жовто-зеленим проводом від вимикача. Синій провід від люстри приєднуємо до блоку синіх проводів. Все, підключення двохклавішного вимикача завершено.

При монтажі, дроти укладайте рівно, без сплетінь, групуючи за кольорами. Після монтажу, дроти потрібно акуратно помістити на дно розподільній коробці і закрити її кришкою.

При електромонтажі, коли освітлення і розетки розділені на окремі групи, застосовується такий же самий принцип з’єднання проводів, але є деякі відмінності.

Перший. Кількість розподільних коробок збільшується вдвічі. Монтаж освітлення і розеток здійснюється в різних коробках.

І друга відмінність. Для освітлення використовується кабель ВВГ 3х1,5мм2, а для простих розеток з номінальним струмом до 16 ампер використовується кабель ВВГ 3х2,5 мм2. Можна для стаціонарної проводки використовувати кабель марок ВВГ- нг або ВВГ – нг ЛЗ. Хоча вартість їх удвічі дорожче, але вони не підтримують горіння, тому більш пожежобезпечні.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам самостійно з’єднати дроти в розподільній коробці.

Відео. З’єднання проводів в розподільній коробці.

Дивіться також...